جرم گیری و سفید کردن دندان با خمیرجوش شیرین

 

تغییر رنگ دندان، به ویژه در دندان های ناحیه قدامی فک بالا شایع است، که این تغییر رنگ (لکه های بیرونی و یا درونی) می تواند ذاتی یا طبیعی باشد. سفیدی دندان ها بعنوان یکی از مولفه های اصلی در ادراک زیبایی شناسی دندان و جذابیت شخصی می باشد. تلاش برای داشتن دندان های سفید موضوع جدیدی نیست، بیشتر از ۱۵۰ سال پیش، از تغییر رنگ داندان ها بعنوان مشکل دندان ها در مقاله ها یاد شده است. دو روش اصلی برای از بین بردن لکه ها وجود دارد، ۱- مکانیسم شیمیایی با استفاده از پراکسید هیدروژن، یشتر از یک قرن است که  استفاده از پر اکسید هیدروژن یکی از روش های موقت برای از بین بردن لکه دندان ها پیشنهاد شده است. ۲- مکانیسم مکانیکی، با استفاده از ساینده ها در خمیر های پیشگیرانه برای از بین بردن لکه ها کمک می کند و باعث سفید شدن دندان ها می شود، در این نوع خمیر ها مقدار اندکی پراکسید هیدروژن به منظور تقویت اثر سفید کنندگی  نیز اضافه شده است.

در این مقاله، مروری بر مطالعات آزمایشگاهی و کلینیکی در مورد حذف لکه ها و سفید کردن دندان ها با استفاده از خمیر دندان های حاوی بیکربنات سدیم (جوش شیرین) صورت گرفته است. در سال های اخیر، سفید کننده های دندان به دلیل استفاده و دسترسی آسان،  قیمت پایین و مدارک و رفرنس های کلینیکی در مورد موثر و ایمن بودنشان،  خیلی شناخته شده اند.

بازدهی خمیر دندان های حاوی جوش شیرین برای جرم گیری و سفید کردن دندان ها

پیشرفت در تحقیقات و فناوری منجر به فرمولاسیون خلاقانه خمیر دندان با استفاده از جوش شیرین بعنوان تنها ساینده یا جزئی از ترکیبات ساینده شده است. جوش شیرین از نظر بیولوژیکی با ظرفیت بافری، ضد باکتری در غلظت های بالا و دارای خاصیت سایندگی ملایم است.

چندین دهه است که جوش شیرین بعنوان ترکیب ساینده در خمیر دندان ها استفاده می شود. در سال های اخیر، فرمولاسیون ویژه خمیر دندان ها با یا بدون پراکسید هیدروژن به منظور حذف لکه دندان ها و سفید کردن دندان ها بسیار پر طرفدار شده است. ترکیبات ساینده ای مثل دی کلسیم فسفات آنهیدراز، کلسیم کربنات و پیروفسفات کلسیم که بیشتر استفاده می شود، جوش شیرین نسبت به ترکیبات اشاره شده خاصیت سایندگی کمتری دارد. با این حال، محققان در مطالعات کلینیکی به این نتیجه رسیدند که خاصیت سفید کنندگی خمیر دندا ن های حاوی جوش شیرین، نسبت به خمیر دندان های دارای خاصیت سایندگی بالا ولی  فاقد جوش شیرین بسیار بیشتر است. علاوه براین، جوش شیرین دارای خاصیت بافری و ضد باکتریایی است. کلبر و همکاران (۱۹۹۶)، گزارش کردند که افزایش غلظت جوش شیرین در خمیر دندان های سفیده کننده از ۴۵ به ۶۵ درصد، باعث افزایش قدرت سفید کنندگی خمیر دندان ها می شود، اما این اثر در غلظت های بالای جوش شیرین مشاهده نشد. محققان همچنین در این مطالعه گزارش کردند که ۳۰ دقیقه مسواک زدن با خمیر دندان حاوی جوش شیرین در شرایط آزمایشگاهی منجر به از بین بردن لکه ها ذاتی و سفیدی دندان ها می شود. در کل جوش شیرین بعنوان یک ترکیب ساینده و سفید کننده ایمن در خمیر دندان ها استفاده می شود. بیشتر تحقیقات انجام شده اثرات سفیدکنندگی و جرم گیری جوش شیرین با مسواک های دستی انجام شده است، فقط مطالعات انگشت شماری با مسواک های برقی انجام شده است که نیاز به تحقیقات بیشتر دارد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر از طریق کانال‌های ارتباطی با ما در ارتباط باشید...