بهره‌برداری از بزرگترین کارخانه تولید جوش شیرین کشور در شیراز

 

همزمان با ششمین روز از هفته دولت، بهره‌برداری از بزرگترین کارخانه تولید جوش‌شیرین کشور در شهرک صنعتی بزرگ شیراز آغاز شد.
استاندار فارس یکشنبه 7 شهریور در مراسم افتتاح کارخانه تولید جوش شیرین پارس، با یادآوری این‌که امروز 4 طرح صنعتی به ارزش 520 میلیارد ریال در شیراز افتتاح شد، گفت: این طرح‌ها پایه‌گذار ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی محسوب می‌شود.

سیدمحمدعلی افشانی با تصریح این‌که تمام واحدهای تولیدی و فعالیت‌های سرمایه‌گذاری دانش‌بنیان، از حمایت‌های خاص دولت برخوردار خواهند شد، گفت: هم‌اکنون از مجموع 16 هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده در کشور برای کمک به واحدهای راکد یا نیمه‌تعطیل کشور، فارس با 40 درصد بیشترین میزان استفاده را داشته است.
وی با اشاره به معرفی 7 هزار و 500 واحد برای استفاده از این تسهیلات به بانک‌های عامل در استان فارس، گفت: تاکنون 130 میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای نیمه‌ تعطیل یا راکد با هدف کمک به راه‌اندازی پرداخت شده و طی هشت ماه گذشته 230 واحد به چرخه صنعت فارس باز گشته است.
افشانی با اشاره این‌که امسال حدود 5 میلیارد دلار جوش شیرین به کشور وارد شده است، ابراز امیدواری کرد که با راه‌اندازی واحد تولیدی جوش شیرین در شیراز، زمینه خودکفایی کشور به این محصول فراهم شود.
رئیس هیئت مدیره شرکت جوش شیرین پارس نیز گفت: این واحد صنعتی در 3 درجه خوراکی، دامی و دارویی، اقدام به تولید جوش شیرین می‌کند.
حمید نجاتی‌منفرد، ظرفیت تولید سالیانه این واحد تولیدی را 33 هزار تن اعلام و با بیان این‌که این کارخانه بزرگترین واحد تولید جوش شیرین کشور است، گفت: در سه ماهه نخست امسال 12 هزار تن، به ارزش حدود 5 میلیون دلار جوش شیرین وارد کشور شده است.
او خاطرنشان کرد: با راه‌اندازی این کارخانه در کنار مجموعه “پترو طرح پارس” از دیگر زیر مجموعه‌های شرکت که در مشهد با ظرفیت تولید سالیانه  20 هزار تن جوش شیرین فعال است، بیشتر نیاز کشور به این ماده تامین خواهد شد.
نجاتی‌منفرد ایجاد زمینه اشتغال برای 80 نفر به‌شکل مستقیم و 800 نفر به شکل غیرمستقیم را از عواید راه‌اندازی این کارخانه عنوان و اضافه کرد: این واحد صنعتی در زمینی به مساحت 10 هزار مترمربع و در زیربنایی حدود 5600 مترمربع طی 18 ماه و با 350 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری احداث شده است.
وی گفت: با توجه به اهمیت رعایت تمام استانداردهای بهداشتی مدنظر صنایع غذایی و دارویی، تمام خطوط تولید کارخانه استیل بوده و تلاش می‌شود محصولاتی با کیفیت قابل رقابت با نمونه وارداتی تولید شود.
رئیس هیئت مدیره کارخانه جوش‌شیرین پارس یادآور شد که این محصول در صنایع زیردستی تولید خوراک دام و طیور، صنایع دارویی و خوراکی و … به‌عنوان یک ماده اولیه مورد استفاده دارد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر از طریق کانال‌های ارتباطی با ما در ارتباط باشید...